Cíle sbírky

Kolíčkový den je sbírkou Nadace Jedličkova ústavu, která má dva hlavní cíle:

Vybrat finanční prostředky na podporu dětí a mladých lidí s postižením prodejem zelených kolíčků v Praze a Středočeském kraji. Vybranou částku rozdělíme mezi příspěvky na osobní asistenci, bezbariérovou dopravu, nákup kompenzačních pomůcek a rehabilitace. Dále také podpoříme volnočasové aktivity, studium a sport mladých lidí s handicapem.

Šířit osvětu pro lepší komunikaci s lidmi s handicapem – během Kolíčkového dne šíříme myšlenku propojení zdravých lidí a lidí s handicapem v jednu spolupracující společnost, ve které nezáleží, zda máte nebo nemáte nějaký handicap. Zelený kolíček, který si v tento den připneme na oblečení, symbolizuje toto spojení.

Koho podporujeme?

Hlavním cílem Nadace je maximálně podporovat mladé lidi se zdravotním postižením v samostatnosti, aby mohli vést co nejvíce plnohodnotný život. Co je plnohodnotný život pro naše klienty? Pro někoho to je mít vzdělání a práci, pro jiného osamostatnit se od rodičů a zkoušet nové věci, pro dalšího věnovat se svým zájmům, přátelům a časem si založit rodinu.  Pro zdravé lidi jde o naprosto běžné věci, pro osoby s handicapem o obtížně dosažitelný sen.

Přispíváme

Přispíváme na pracovní tréninky a tranzitní programy, které mladé lidi s postižením připravují na vstup do života.

Podporujeme

Podporujeme vzdělání pro děti a mládež s tělesným postižením. Pomáháme žákům a klientům Jedličkova ústavu v Praze.

Pomáháme

Pomáháme hradit léčebné terapie, které zlepšují kvalitu života lidí s postižením.

Jakým způsobem pomáháme?

Klientům Nadace Jedličkova ústavu přispíváme například na bezbariérovou dopravu, díky které mohou dojíždět do školy nebo na nový vozík, díky kterému se mohou samostatně pohybovat po městě. Přispíváme také na osobního asistenta, který lidem s handicapem pomáhá při běžných úkonech jako se najíst, umýt, obléct nebo si jít nakoupit. Nadace Jedličkova ústavu pomáhá těmto lidem díky svým dárcům, partnerům a podporovatelům.

Dáváme ruce

Přispíváme na osobní asistenci, která pomáhá lidem s postižením při každodenních aktivitách.

Dáváme nohy

Pomáháme s hrazením kompenzačních pomůcek a individuální bezbariérové dopravy např. na dojíždění do školy nebo práce.

Plníme sny

I lidé s handicapem mohou žít aktivně. Rádi podporujeme volnočasové aktivity od sportu, přes cestování, až po umění.

Pomozte i vy

Nadace Jedličkova ústavu věnuje 100% výtěžku ze sbírky na podporu dětí a mládeže s postižením, takže si můžete být jisti, že Váš příspěvek bude věnován dál v plné výši.

Co pomůžeme uhradit dětem a mladým lidem s handicapem například za 25 000 korun?

Jeden kolíček = 20 minut osobní asistence

Kolíček si lidé mohou koupit za minimální příspěvek 50 Kč, což odpovídá nadačnímu příspěvku na 20 minut osobní asistence. Za dvacet minut se vozíčkář s pomocí osobního asistenta zvládne například obléknout, umýt, dát si svačinu nebo absolvovat malý nákup.

Zapojte se do sbírky a pomozte nám budovat lepší život pro děti s postižením.

© 2024 Nadace Jedličkova ústavu

vyrobila